İade & Değişim Süreci Kaç Gündür ?

Siparişin teslimatından sonraki 7  iş günü içerisindedir.
 

Hangi ürün / ürünler değişim kapsamında yer almaz ?

Etiketi koparılmış ya da hızlı tahrip olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir.  Ürünler kısa bir süre de kullanılmış olmaları halinde iade edilemez.

OUTLET (indirimli) ürünler ve  Kampanyalı satın aldığınız ürünlerde iade ve değişim yapılmamaktadır.


 

Hangi ürün / ürünler değişim kapsamında yer alır ?

Kargoda zarar görmüş kusurlu ürünler, baştan defolu olan ürünler, istenilen renk ve bedende gelmemiş ürünler iade kapsamına girmektedir. Bu durumlarda Anukim tüm sorumluluğu almakta ve değişim/iade taleplerinizde kargo bedelini (gelen-giden) kendi karşılamakta ve sizden bir talepte bulunmamaktadır.

Gelen ürün beğenilmediği ve kullanılmadığı (etiketi koparılmamış) takdirde iade & değişim kapsamına girmektedir.

Bu durumda alıcı kargo bedelini ödeyerek ürünü tarafımıza gönderebilir.Kargo ödemesi yapılmayan gönderileriniz tarafımızca kabul edilmeyecektir.

Paketi alıcı firma kodumuz 773228452 belirterek Yurtiçi Kargoya peşin ödemeli olarak 7 gün içinde teslim edebilirsiniz.

 

 

 

İade Kargo Masraflarından Kim Sorumlu Olacaktır ?

Üründe firmamızdan kaynaklı herhangi bir kusur ve ayıplı ürün durumu mevcut değil ise kargo bedeli tarafınızdan ödenir. Ayıplı ve hatalı ürün gönderimlerinde kargo masrafları firmamıza aittir.

 

Değişim Kargo Masraflarından Kim Sorumlu Olacaktır ?

Beden,renk ve ürün değişimi kargo ücreti müşteri tarfından ödenir. Değişimlerde tarafımıza ulaşan ürünlerin yenisi ücretsiz olarak tekrar alıcıya gönderilir.

Kampanyalı satın alınmış ürünlerin değişim işlemlerinde oluşacak kargo bedelleri alıcıya aittir.

Paketi alıcı firma adımızı belirterek Yurtiçi Kargoya peşin ödemeli olarak 7 gün içinde teslim edebilirsiniz.

 

İade Ettiğim Ürün/Ürünlerin Geri Ödemesi Ne Zaman Yapılacak ?

Depomuza ulaşan ürünlerin iade politikamıza uygunluğu incelendikten sonra, en geç 15 iş günü içerisinde para iadeniz ödeme şeklinize göre kredi kartı ile yaptıysanız kredi kartınıza kapıda ödeme yaptıysanız bizimle paylaşmış olduğunuz IBAN numaranıza yapılacaktır.
Kredi kartı iadelerinde kartınıza iadenin yansıması bankanıza bağlı olarak değişkenlik gösterebilir.

 

İade & Değişim süreci nasıl başlatılır ?

Whatsapp iletişim hattımız 0536 844 27 51 ile bize ulaşıp , iade & değişim talebinizle ilgili bilgi vermeniz yeterli olacaktır.

 

  • Ürün iade ve değişim işlemlerinde alıcı ödemeli paketler kabul edilmeyecektir. Kargo ücretinin tarafınızca karşılanması halinde, ödemesi bulunmayan paketler genel merkezimizde bulunan iade ve inceleme departmanımız tarafından teslim alınacaktır.

 

  • Ürünü teslim ettiğiniz esnada kargo firmasından "kargo poşeti" talep edebilirsiniz. Eğer bu sağlanamıyorsa farklı bir şekilde paketleme sağlayabilirsiniz. 

 

  • Ürünün merkezimize ulaşıp ulaşmadığının takibini sağlamak için kargo firmasından takip numarası talep ederek takip sağlayabilirsiniz. Göndermiş olduğunuz ürünler iade ve inceleme departmanımıza ulaştığında, paket açılımı ve sisteme giriş süresi 2 iş günüdür.

 

  • Onaylanan iadelerde, iade süresi 7-14 iş günüdür. Ürünü satın alırken ödediğiniz hizmet bedelleri (Kargo bedeli, Kapıda ödeme hizmet bedeli, Banka komisyonu vs.) iade edilmemektedir. Yalnızca ürünün tutarı hesabınıza iade edilecektir. Bu süreç içerisinde banka hesap hareketlerinizi kontrol etmenizi rica ediyoruz.

 

  • İade koşullarından herhangi birini bulundurmayan ürünlerin iadesi reddedilerek, tarafınıza karşı ödemeli olarak kargolanır.

 

 

Saygılarımızla,
anukim.com Ekibi.

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR